Koronavirus

Očkování

Krok za krokem: Jak se zaregistrovat na očkování a co je k tomu potřeba? (iDNES.cz)

Rezervační systém pro očkování se pro lidi starší 80 let spustí 15. ledna od osmi hodin ráno. Pro všechny ostatní bude fungovat od 1. února. Přednost ale budou mít lidé z prioritních skupin.

Objednání na https://crs.uzis.cz/ nebo https://registrace.mzcr.cz/.

S registrací mohou pomoci jak rodinní příslušníci, tak bezplatná linka 1221. Vzhledem k časové náročnosti a složitosti neprovádíme v ordinaci registraci pacientů do Centrálního systému očkování.

Očkování v ordinaci

V ordinaci dosud vakcíny NEMÁME, přestože bychom očkovali moc rádi. Nevíme, zda budou k dispozici v březnu, v dubnu již by vakcíny být měly. Snad na jaře bude vakcín dostatek a začneme očkovat ve velkém.

Ti z vás, kteří se přihlásili jako zájemci o očkování u nás v ordinaci, byli zapsáni na seznam do Informačního systému infekčních nemocí (ISIN), což je podmínka, abyste u nás mohli být očkováni.

Až vakcíny dorazí, budou nejprve očkováni pacienti starší 80 let. Dále budou očkování pacienti starší 70 let a pacienti s chronickým onemocněním, kterých je však mnoho.  Budeme se snažit co nejdříve očkovat pacienty s CHOPN, obézní diabetiky s BMI nad 35, onkologické pacienty.

Až pro Vás vakcíny budeme mít, zavoláme Vám a pozveme na očkování do ordinace.

Antigenní testy

Provádíme v ordinaci pro registrované pacienty, i pro bezpříznakové pacienty

PCR testy

  1. Nutno mít vystavenou elektronickou žádanku (praktickým lékařem či hygienou).
  2. Poté se sami objednáte (HK, Rychnov nad Kněžnou, Náchod).

Na odběrové místo se dostavíte s kartičkou zdravotní pojišťovny, kde si po zadání vašeho rodného čísla žádanku stáhnou. Na Vámi uvedené mobilní číslo Vám přijde SMS s výsledkem (obvykle do 24, nejdéle do 48 hodin).

Odběrová místa

Rychnov nad Kněžnou

Hradec Králové

Náchod